środa, 13 listopada 2013

„Zakręćmy” się razem dla Filipa

Razem możemy więcej !
Cały Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince - Przedszkole, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum - włącza się do akcji zbierania plastikowych nakrętek na zakup kamizelki oscylacyjnej dla Filipa.
„Zakręćmy” się razem dla Filipa"
Filip z Goczałkowic-Zdroju ma cztery lata i choruje na mukowiscydozę.
Celem akcji jest zbiórka plastikowych zakrętek, które zostaną sprzedane firmie recyklingowej.Za zebrane pieniądze w pierwszej kolejności trzeba kupić dla chłopczyka specjalistyczną kamizelkę oscylacyjną. Potrzeba również funduszy na leki i rehabilitację Filipa.

Kamizelka oscylacyjna umożliwia prawidłowe usunięcie wydzieliny zalegającej w płucach Sprzęt składa się z nadmuchiwanej kamizelki połączonej przewodami z generatorem impulsów powietrza. Generator nadmuchuje kamizelkę i wydmuchuje z niej powietrze, delikatnie uciskając i zwalniając ucisk na ściany klatki piersiowej. Wytworzone w ten sposób szybkie ruchy klatki piersiowej imitują „mikro kaszel", który rozrzedza śluz i umożliwia przesunięcie go w kierunku głównych dróg oddechowych, skąd łatwiej można go usunąć.
Koszt kamizelki to około 28 tysięcy złotych.
Firmy recyklingowe zakupione zakrętki przerabiają na surowiec wtórny (plastikowy granulat), który następnie jest przetwarzany przez producenta na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Zbierając nakrętki mamy pewność, że nie wylądują one na składowisku albo, co gorsza, w lesie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.