czwartek, 14 listopada 2013

Janusz Korczak - PRZYJACIEL DZIECI

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bestwince rozpoczęliśmy działania, mające na celu przybliżenie dzieciom i rodzicom postaci i twórczości Janusza Korczaka. Program realizujemy w ramach zajęć świetlicy szkolnej oraz zajęć pozalekcyjnych.
Pierwszym zadaniem, którego podjęli się uczniowie, było przygotowanie gazetki o Januszu Korczaku. Materiały były wyszukiwane w Internecie. Gazetkę zawieszono na szkolnym korytarzu. Następnie dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną, gdzie zapoznały się z materiałami, przedstawiającymi główne idee i myśli Janusza Korczaka. Wraz z wychowawcami świetlicy omawiały i dyskutowały nad owymi zagadnieniami.
Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym. Jego celem było własnoręczne zrobienie korony Króla Maciusia Pierwszego, tytułowego bohatera powieści Janusza Korczaka. Dzieci bardzo aktywnie zaangażowały się w ową inicjatywę. Tworzyły i ozdabiały korony różnymi technikami plastycznymi. Na koniec wyłoniono zwycięzców. Każdy uczestnik otrzymał słodką nagrodę.
Ponadto, w ramach zajęć świetlicy szkolnej, co jakiś czas odbywają się zajęcia czytelnicze. Uczniowie z gimnazjum lub nauczyciele czytają młodszym dzieciom fragmenty „Króla Maciusia Pierwszego”. Po każdych takich zajęciach, uczniowie opowiadają o swoich wrażeniach z lektury oraz tworzą pracę plastyczną ilustrującą czytany fragment książki.
Na kolejne miesiące planujemy zrealizowanie przedstawienia teatralnego, opartego na fragmentach „Króla Maciusia I” oraz wydanie szkolnej gazetki na temat Janusza Korczaka oraz całego projektu, który realizujemy w szkole.
ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.